Тим на колото во Ла Лига

Барди се најде во тимот на колото во Ла Лига (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди е избран во тимот на колото од Ла Лига. 

Барди со два гола од пенал не дозволи Леванте да доживее пораз од Атлетико Мадрид (2-2), но тој одигра севкупно добар натпревар по кој беше прогласен и за играч на мечот.
 
Таквата негова добра партија го смести во тимот на колото во Ла Лига.

v

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе