Тим на колото во Ла Лига

Барди се најде во тимот на колото во Ла Лига (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди е избран во тимот на колото од Ла Лига. 

Барди со два гола од пенал не дозволи Леванте да доживее пораз од Атлетико Мадрид (2-2), но тој одигра севкупно добар натпревар по кој беше прогласен и за играч на мечот.
 
Таквата негова добра партија го смести во тимот на колото во Ла Лига.

v

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе