Македонскиот фудбалер сака да замине веднаш

Барди побарал да биде продаден уште во јануари

Според шпанските медиуми, македонскиот репрезентативец Барди имал состанок со раководството на Леванте и побарал да биде продаден во овој преоден рок. 

Ситуацијата на Леванте во Примера изгледа безнадежно, тешко дека ќе успеат да изборат опстанок во лигата, а интерес за Барди има од неколку клубови, па тој побарал да биде продаден уште во јануари, пишува „Супердепорте“.
 
Синоќа „Ел Чиригинто“ објави дека за Барди има интерес од Милан кој нуди пет милиони евра за нашиот фудбалер.
 
Се чини дека и Леванте е ставен во позиција да го продаде Барди во јануари. Неговиот договор истекува на лето, има опција за уште една сезона, но таа не може да се активира ако клубот испадне од Примера.
 
Леванте за Барди плати 1,5 милиони евра, па со неговата продажба секако дека ќе заработат.
 
Дополнително Леванте е во лоша финансиска состојба и мора да продаде дел од своите фудбалери, се чини дека сега е вистинско време за разделба со Барди.
 
Покрај Милан, се шпекулира дека интерес за Барди има и од Торино, Реал Сосиедад и Бетис.

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе