УШТЕ ЕДЕН ПРЕКРАСЕН ГОЛ

Барди не запира, ново ремек дело од слободен удар против Елче (ВИДЕО)

Елче е новата жртва на Енис Барди, голманот само со поглед ја испрати топката во својата мрежа по новото ремек дело на Македонецот од слободен удар

Енис Барди на шпанската фудбалска јавност уште еднаш и презентираше каков мајстор е за слободни удари.

Македонецот имаше ново ремек дело против Елче, противничкиот голман не мрдна и само со поглед ја испрати топката во својата мрежа.

Еден проблем кај Трамп е тоа што му е опсесија да изгледа „силен".

повеќе

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе