Леванте

Барди му даде гол на Атлетико Мадрид! (ВИДЕО)

Енис Барди во својот прв меч како стартер по подолго време, постигна гол, го совлада Облак од белата точка. 

Барди во минатото коло се врати по повредата, а денеска почна како стартер против Атлетико Мадрид и веднаш даде гол.
 
Во 36. минута Леванте доби пенал, а Барди беше прецизен и му донесе израмнување на Леванте на 1-1 против Атлетико Мадрид.
 

Конески со голема дарба и со рационална мисла, создаде комуникативна поезија, создаде за македонските генерации образец на читлива литература.

повеќе

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација.

повеќе