Ла Лига

Барди и Леванте со смешен пенал до триумф над Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Леванте на нашиот Енис Барди освои три важни бода во битката за опстанок откако вечерва со смешен пенал стигнаа до триумф од 2-1 над Реал Сосиедад.

Леванте го напушти дното на табелата откако вечерва на домашен терен го победи Реал Сосиедад со 2-1.

Домаќините стигнаа до предност од 1-0 во 53. минута, Мирамон погоди за 1-0, но гостите одговорија во 66. минута и изедначија на 1-1 преку Давид Силва.

Леванте до трите бода стигна во финишот од смешен пенал, еден гостински фудбалер додека се градеше на работ од шеснасетникот го удри противникот со рака а судијата без мнгоу размислување покажа на белата точка и покрај протестите.

Мелеро ја превзе одговорноста и реализираше за 2-1 и огромна радост на домаќините. Нашиот Енис Барди шанса доби во 62. минута и внесе живот во редовите на Леванте, учествуваше и во една акција по која падна гол, кој сепак беше понишитен пореди офсајд.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе