Куп на Шпанија

Барди и Леванте со гол во 121. минута се пласираа во полуфинале (ВИДЕО)

Во последните мигови од продолженијата Леванте постигна гол и го победи Виљареал со 1-0 за пласман во полуфиналето од шпанскиот куп. 

Барди со Леванте ќе игра во полуфиналето од Купот на Шпанија против Севиља откако денеска за еден гол беа подобри од Виљареал.
 
Немаше погодоци во регуларните 90 минути, па мечот премина во две продолженија од по 15. минути. Веќе течеа последните мигови од продолженијата и кога сите мислеа дека пеналите ќе го решаваат победникот, Роџер постигна гол за победа на Леванте од 1-0.
 
Леванте во полуфиналето ќе игра против Севиља која синоќа со 1-0 ја совлада Алмерија.
 

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе