Гол првенец за Македонецот оваа сезона во Ла Лига

Барди ги израдува Реал и Барса, мајсторски го совлада Облак и донесе водство за Леванте (ВИДЕО)

Енис Барди го постигна својот прв погодок во Ла Лига оваа сезона, Македонецот мајсторски го совлада Облак и донесе предност за Леванте против Атлетико Мадрид.

Енис Барди ги израдува Реал и Барса, Македонецот донесе водство за Леванте против лидерот Атлетико Мадрид. 

Хименез лошо процени една топка, домаќините тргнаа во транзиција, Де Фрутос го проигра Барди кој со лева го матираше Јан Облак за 1-0 во 17. минута. 

За фудбалерот од средниот ред ова беше прв погодок во Ла Лига оваа сезона.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе