Лига на шампиони квалификации

Барди е дел од составот на Трабзонспор за мечот во Копенхаген

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди е дел од составот на Трабзонспор за утрешното гостување кај Копенхаген во плејофот за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите. 

Иако Барди се уште нема деби за Трабзонспо, тренерот на турскиот шампион реши да го стави во составот за важниот меч против Копенхаген.
 
Целта на Трабзонспор е пласман во групната фаза од Лигата на шампионите, а ако не успее во тоа, има загарантирано учество во групите од Лига Европа.

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе

Шоковите кои се случуваат истовремено и распадот на меѓународната соработка го направија управувањето со кризи невозможно - барем со користење на стандардните алатки. 

повеќе