Доби повик од Манчини

Балотели се врати во италијанската репрезентација

Марио Балотели по ттри години се врати во селекцијата на Италија, тој доби повик од Роберто Манчини за престојната репрезентативна пауза. 

31-годишниот напаѓач кој во моментов игра за Адана Демирспор во Турција, доби повик за италијанската репрезентација.
 
Манчини добро го познава Балотели, тие беа заедно и во Интер и во Манчестер Сити, па со оглед на проблемите во нападот, тој реши да му даде нова шанса.
 
Списокот на Манчини е за оваа репрезентативна пауза, но голема е веројатноста Балотели да биде во составот на Италија и за дуелот со Македонија.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе