Бразилецот на излезна врата од Камп Ноу

Баерн преговара за уште една позајмица, Кутињо е новата желба на гигантот од Минхен

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона е во преговори со Баерн Минхен за позајмица на Филипе Кутињо, шампионот на Германија ќе добие и опција во целост да го купи играчот.

„Баварците“ со Интер веќе ја договорија позајмицата на Иван Перишиќ, но очигледно нема да запрат тука.

Од Шпанија пристигнува вест дека se прават напори за сличен трансфер и со Барселона, гигантот од Минхен сака да го донесе Филипе Кутињо во своите редови.

Извори блиски до Барса за РАЦ1 потврдиле дека има преговори помеѓу двата клуба за позајмица на Бразилецот на Алианц Арена. Баерн ќе доби и опција во целост да го купи играчот, но во моментов е нeјсно дали оваа опција е обврзувачка или не.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе