Бразилецот на излезна врата од Камп Ноу

Баерн преговара за уште една позајмица, Кутињо е новата желба на гигантот од Минхен

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Барселона е во преговори со Баерн Минхен за позајмица на Филипе Кутињо, шампионот на Германија ќе добие и опција во целост да го купи играчот.

„Баварците“ со Интер веќе ја договорија позајмицата на Иван Перишиќ, но очигледно нема да запрат тука.

Од Шпанија пристигнува вест дека se прават напори за сличен трансфер и со Барселона, гигантот од Минхен сака да го донесе Филипе Кутињо во своите редови.

Извори блиски до Барса за РАЦ1 потврдиле дека има преговори помеѓу двата клуба за позајмица на Бразилецот на Алианц Арена. Баерн ќе доби и опција во целост да го купи играчот, но во моментов е нeјсно дали оваа опција е обврзувачка или не.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе