Бундеслига

Баерн му даде четири гола на Леверкузен и се врати на победите (ВИДЕО)

Баерн Минхен со 4-0 го победи Баер Леверкузен и стави крај на серијата од четири последователни меча без триумф во Бундеслигата. 

Баерн Минхен во лоша форма влезе во денешниот меч, но Баер Леверкузен беше во уште полоша форма, па Баварците доминираа на теренот.
 
Уште во првото полувреме беше решено кој ќе биде победникот на овој меч.
 
Сане во третата минута го отвори мечот, во 17. минута Мусиала зголеми на 2-0, а на пет минути до одморот Мане даде гол за 3-0.
 
Во самиот финиш од мечот, во 84. минута Томас Милер постигна гол за конечни 4-0.

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе