Пријателски натпревар

Баерн Минхен покажа моќ против Реал Мадрид (ВИДЕО)

Баерн Минхен со 3-1 го победи Реал Мадрид на пријателскиот турнир „Интернационален шампионски куп“, лош резултат на оваа контрола за Зинедин Зидан.

Реал Мадрид со можеби најсилен прв состав влезе во овој натпревар, мечот од првата минута го почна Еден Азар. Но работите на теренот не функционираа најдобро.

Резултатот го отвори Толисио уште во 15. минута од натпреварот по една убава акција, а потоа долго време мрежите мируваа.

На 2-0 зголеми Левандовски во 67. минута по една долга топка од Шуле. Само две минути подоцна во листата на стрелци се запиша Гнабри за 3-0. Веќе беше јасно кој е победникот.

До крајот на мечот Реал Мадрид со фантастичен гол на Родриго од слободен удар ги постигна конечните 3-1

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе