Баерн Минхен

Баерн Минхен почна да тренира, но со посебен режим поради коронавирусот (ФОТО)

Баерн Минхен почна повторно да тренира, Баварците денеска го имаа првиот тренинг по застојот поради коронавирусот. 

Тренингот на Баерн Минхен се одвиваше со почитување на мерките за социјална оддалеченост. Фудбалерите тренираа во помали групи раздалечени еден од друг.
 
Клубот соопшти дека ги запазува и сите предвидени хигиенски регулативи.
 
На тренинзите присуствуваат само луѓето кои се неопходни за да се реализира тренингот. 

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе