Баерн Минхен

Баерн Минхен нема да го купи Роналдо

Синоќа се појавија гласини дека Кристијано Роналдо би можел да потпише за Баерн Минхен ова лето, но денешните вести се дека тоа нема да се случи.

„АС“ тврдеше дека Баерн Минхен го сака Кристијано Роналдо и ако успее да дојде до него ќе го пушти Левандовски во Барселона.

Но утринава, новинарот на „Скај Спорт Германија“, Флоријан Плетенберг тврди дека нема да има ништо од тоа.

Тој вели дека Роналдо нема да оди во Баерн Минхен, а повеќе детали за тоа ќе каже вечерва во нивното шоу на „Скај Спорт Германија“.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе