Наскоро и официјална потврда

Баерн Минхен не е опција, Халанд ќе потпише за Манчестер Сити

Хасан Салихамиџиќ потврди дека Баерн Минхен нема да биде следниот клуб на Ерлинг Халанд, а „Атлетик“ тврди дека во текот на оваа недела официјално ќе биде соопштено дека тој ќе биде нов фудбалер на Манчестер Сити.

Се чини дека веќе нема дилеми, Манчестер Сити ќе биде новиот клуб на Ерлинг Халанд, а тоа официјално ќе биде соопштено наскоро.

Директорот на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ ја отфрли можноста тој да пристигне во Баерн Минхен.

„Ние нема да бидеме следниот клуб на Ерлинг Халанд, тоа е сигурно“, изјави Салихамиџиќ.

„Атлетик“ денеска објави дека се е договорено и во текот на оваа недела ќе биде соопштено дека Халанд ќе биде нов фудбалер на Манчестер Сити.

Сити ќе ја плати откупната клаузула од 75 милиони евра за Халанд, плус ќе плати провизија на агентите. А фудбалерот се очекува да потпише петгодишен договор за плата од околу 30 милиони евра по сезона.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе