Лига на шампиони

Баерн Минхен ја надигра и убедливо ја победи Барселона на Камп Ноу (ВИДЕО)

Баерн Минхен доминираше против Барселона на Камп Ноу и на крајот се радуваше на убедлва победа од 3-0. 

Баварците во моментов се пресилни за Барселона. Каталонскиот тим помина лошо на првиот натпревар без Меси во Лигата на шампионите.
 
Баерн Минхен многу лесно го доби дербито, можеше да биде и поубедливо.
 
Резултатот го отвори Томас Милер во 33. минута со шут од далечина. Со предност од 1-0 за Баварците заврши првото полувреме.
 
Во вториот дел двапати погоди Левандовски, двапати на сличен начин, топката од стативата се одбиваше кај него, па потоа тој реализираше.
 
Победа од 3-0 забележа и Јувентус кој му гостуваше на Малме. Трите гола беа постигнати во првото полувреме, Алекс Сандро, Дибала и Мората беа стрелци.
 
Челси со гол на Лукаку во второто полуврме го победи Зенит со 1-0.
 
Најмногу голови имаше на Ел Мадригал каде Виљареал и Аталанта одиграа 2-2.
 
Немаше голови на мечевите Динамо Киев - Бенфика и Лил - Волфсбург.
 
Претходно Манчестер јунајтед со 2-1 загуби од Јанг бојс, а Севиља и Салцбург одиграа 1-1.

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе

Платформата е формирана на 9 мај 2018 година во рамките на проектот на УСАИД, во која се вклучени 4 комори за да се зајакне јавно-приватниот дијалог во процесот на подготовка на донесување закони и други прописи поврзани со работењето на бизнисот.

повеќе