Германскиот клуб потврди

Баерн Минхен го промовираше првото засилување, Нусар Мазрауи од Ајакс

Баерн Минхен го потпиша првото свое заслување во летниот преоден рок, станува збор за Нусар Мазрауи кои доаѓа од Ајакс како слободен фудбалер. 

Баварците денеска потпишаа со 24-годишниот марокански фудбалер кој игра на позицијата десен бек.
 
„Баерн Минхен го комплетираше потпишувањето на Нусар Мазрауи. 24-годишниот фудбалер доаѓа како слободен фудбалер од Ајакс, тој потпиша договор со 2026 година“, стои во соопштението на германскиот клуб.
 
Мазрауи во 2013 година стана член на школата на Ајакс, во првиот тим за холандскиот клуб дебитираше во 2018 година. Тој има 137 настапи за Ајакс и 10 гола. Има и еден гол за Мароко во 12 настапи.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе