Баерн Минхен го позајми Одриазола од Реал Мадрид

Баерн Минхен потпиша со Алваро Одриозола кој пристигнува на позајмица до крајот на сезоната од Реал Мадрид. 

Баерн Минхен потврди дека го ангажира Одриозола за остатокот од сезоната.
 
„Баерн Минхен потпиша со Алваро Одриозола на позајмица од Реал Мадрид до крајот на оваа сезона. Откако ги помина медицинските прегледи, 24-годишниот десен бек потпиша договор и ќе биде денеска дел од тренингот на тимот“, стои во соопштението на Баерн.
 
Претседателот Карл Хајнц Румениге вели дека Одриозола бил желба на нивниот тренер Флик.
 
„Следејќи ги интерните дискусии, се сложивме да ги почитуваме желбите на главниот тренер Ханси Флик и да ја засилиме дефанзивата, одлучивме да го ангажираме Алваро Одриозола. Среќни сме за засилувањето и благодариме на Реал Мадрид за пријателските и кооперативни разговори“, изјави Румениге.

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе