Големо изненадување во Купот на Германија

Баерн Минхен е исфрлен од второлигаш, Германија ќе добие нов освојувач на купот (ВИДЕО)

Холстен Кил му изедначи на Баерн Минхен на 2-2 во 95. минута од мечот, а откако немаше голови во продолженијата, го победија фаворитот на пенали и се пласираа во осминафиналето од Купот на Германија. 

Актуелниот освојувач на Купот на Германија, Баерн Минхен рано е исфрлен од натпреварувањето оваа сезона и тоа од второлигаш.
 
А мечот почна според очекувањата, Гнабри во 14. минута донесе водство за Баварците, но Кил преку Бартлес изедначи на 1-1.
 
На почетокот од второто полувреме Сане го врати водството на Баерн Минхен, овој пат од 2-1. 
 
Тој резултат долго беше актуелен и се очекуваше така да заврши мечот, но Кил во 95. минута преу Вал даде гол и израмни на 2-2.
 
Натпреварот отиде во продолженија во кои немаше погодоци, па пеналите го решаваа победникот.
 
Фудбалерите на Холстен Кил не погрешија, погодија шест пенали, Баерн Минхен го утна шестиот, не реализираше Марк Роча по што можеше да почне големото славје.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе