Тим на годината според УЕФА

Баерн Минхен доминира во тимот на годината на УЕФА (ФОТО)

УЕФА го објави тимот на годината а во него очекувано најголем дел од фудбалерите се од Баерн Минхен кој ја освои титулата во Лигата на шампионите. 

Во тимот на годината на УЕФА, Баерн Минхен има дури пет фудбалери, Мануел Нојер, Алфнсо Дејвис, Џошуа Кимих, Тијаго Алкантара кој сега игра за Ливерпул и Роберт Левандовски.
 
Останатите се Вирџил ван Дајк, Серхио Рамос, Кевин Де Брујне, Нејмар, Меси и Роналдо.
 

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе