ЦР7 се поврзува со нов клуб

Баерн го одби, но Борусија Дортмунд го носи Кристијано Роналдо во Бундеслигата!?

Кристијано Роналдо се поврзува со нов клуб, последните информации велат дека Борусија Дортмунд интерно води разговори за ангажман на Португалецот.

Подолго време се говори дека Португалецот сака да замине од Манчестер јунајтед, ЦР7 се поврзуваше со голем број на клубови, но никој не загриза посериозно, но работите можат да се променат до крајот на преодниот рок и да се случи изненадувачки трансфер.

Последните информации велат дека Борусија Дортмунд интерно води разговори за ангажман на Кристијано Роналдо и Жорж Мендеш ги охрабрува „милионерите“ да достават понуда.

Се разгледува можноста Кристијано Роналдо да пристигне во Борусија Дортмунд на позајмица, но не се исклучува и опцијата за перманентен трансфер на Сигнал Идуна Парк.

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе