Седми гол оваа сезона

Бабунски постигна прекрасен гол со волеј за Ботев Враца (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Доријан Бабунски постигна прекрасен гол во бугарското првенство кој не беше доволен за неговиот тим да избегне пораз кај Ботев Пловдив. 

Бабунски не беше стартер на овој меч, влезе во игра во второто полувреме и успеа да го даде својот седми гол во првенството.
 
Македонецот постигна убав гол со волеј, но неговиот тим беше поразен од Ботев Пловдив со 2-1.
 

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе