Бабунски даде гол за победa на Дебрецен против МОЛ и Серафимов

Доријан Бабунски со Дебрецен беа подобри со 1-0 од Мол Фехарвар и Никола Серафимов во „македонското“ дерби во Унгарија. 

Единствениот гол на мечот беше дело на нашиот фудбалер Доријан Бабунски кој погоди во судиското продолжение од првото полувреме.
 
Тој на теренот остана до 70. минута кога беше заменет. Никола Серафимов играше до 86. минута.
 
Ова за Дебрецен беше прва победа оваа сезона во унгарското првенство во кое се играше седмото коло.
 

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе