Примера

Азар се врати со прекрасен гол, Реал Мадрид убедлив против Уеска (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 4-1 ја победи Уеска, Еден Азар го одигра првиот натпревар во Примера оваа сезона и постигна прекрасен гол од далечина. 

Зидан конечно го има Азар на располагање, Белгиецот против Менхенгладбах одигра 20 минути, а денеска беше стартер.
 
Реал Мадрид се мачеше да постигне гол против Уеска до 40. минута кога Азар со прецизен шут од далечина погоди за водство од 1-0.
 
Пет минути подоцна по асистенција од Лукас, Бензема реализираше за зголемување на водството од 2-0.
 
По девет минути игра во вториот дел веќе беше 3-0, овој пат Валверде со силен шут ги реши сите дилеми околу победникот.
 
На 15 минути пред крајот Уеска преку Фереиро намали на 3-1, а конечните 4-1 беа дело на Бензема. Тоа беше негов втор погодок на овој натпревар.

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе