Примера

Азар се врати со прекрасен гол, Реал Мадрид убедлив против Уеска (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 4-1 ја победи Уеска, Еден Азар го одигра првиот натпревар во Примера оваа сезона и постигна прекрасен гол од далечина. 

Зидан конечно го има Азар на располагање, Белгиецот против Менхенгладбах одигра 20 минути, а денеска беше стартер.
 
Реал Мадрид се мачеше да постигне гол против Уеска до 40. минута кога Азар со прецизен шут од далечина погоди за водство од 1-0.
 
Пет минути подоцна по асистенција од Лукас, Бензема реализираше за зголемување на водството од 2-0.
 
По девет минути игра во вториот дел веќе беше 3-0, овој пат Валверде со силен шут ги реши сите дилеми околу победникот.
 
На 15 минути пред крајот Уеска преку Фереиро намали на 3-1, а конечните 4-1 беа дело на Бензема. Тоа беше негов втор погодок на овој натпревар.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе