Премиерлига

Азар се разигра, Челси го совлада ВБА (ВИДЕО)

Шампионот им се врати на победите, Еден Азар се разигра против ВБА и го предводеше Челси до лесна победа од 3-0

Антонио Конте ќе преживее уште некој ден на кормилото на Челси, брилијантниот Еден Азар ги врати „Сините“ на победнички патеки. Белгиецот со два погодока го предводеше својот тим до триумф од 3-0 над ВБА.

Резултатот беше отворен во 25. минута, Азар двојно проигра со Жиру и биеше прецизно за 1-0.

Мозес зголеми на 2-0 во 63. минута, една топка случајно дојде до десниот бек кој знаеше како да ја искористи укажата шанса за 2-0. Еден Азар во 71. минута стави точка на натпреварот откако по втор пат го матираше Фостер со прецизен удар покрај стативата.

Брисел не мора да има шпион во Кремљ за да дознае дека Москва ќе стори сè што може за да ја спречи Македонија да се приклучи во НАТО - не поради нејзиното стратегиско значење, туку поради симболичната вредност на потегот, вели политичкиот експерт Иван Крастев за Гардијан.

повеќе

Македонија не е единствената жртва на ваквото здодевно силеџиство на Грција. Грчката влада се расправа и со Албанија и со Турција, вели принцот Мајкл од Лихтенштајн.

повеќе

Нема законски пречки да се снима полициски службеник за време на вршење на должноста, иако полицијата се противи на тоа.

повеќе