Реал Мадрид

Азар: Не знам шпански, не допираат критиките до мене

Еден Азар нема почеток во Реал Мадрид каков што се очекуваше, поранешниот фудбалер на Челси е мета на критики, но тој вели дека тие не допираат до него. 

Азар единствениот видлив учинок досега во Реал Мадрид го имаше на мечот против Гранада кој заврши 4-2 за кралскиот клуб, Белгиецот даде гол и имаше асистенција.
 
Со вишок килограми се појави на подготовките на Реал Мадрид што изгледаше шокантно. Го правите трансферот од соништата, а потоа не внимавате во кваква форма ќе пристигнете во клубот. Перформансите на Азар беа очајни на теренот, а критиките големи. Но тој не изгледа загрижено.
 
„Не, немам тежок период на почетокот во Реал Мадрид“, вели Азар.
 
„Знам дека секаде се зборува многу за Реал Мадрид, затоа сум тука, но не разбирам шпански добро, па не ги читам критиките“.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе