Белгиецот потврди дека заминува

Азар: Го остварив мојот сон во Челси, мислам дека е време за нов предизвик (ВИДЕО)

Ѕвездата на Челси веднаш по освоениот трофеј во Лига Европа изјави дека веројатно заминува од Премиерлигата.

Азар вечерва со два гола и една асистенција даде голем допринос во победата на Челси над Арсенал и на најдобар можен начин, со голем трофеј заминува од клубот.
 
„Да, мислам дека ова е збогум, но во фудбалот никогаш не се знае. Мојата желба беше да играм во Премиерлигата, го правев тоа седум години во еден од најдобрите клубови во светот, па можеби сега е време за нов предизвик“, изјави Азар по мечот.
 

Македонизмот често е мистика и точка на недоразбирање и меѓу Македонците и на Македонците со другите народи во и околу Македонија.

повеќе

Хрватскиот музичар и кантавтор Дадо Топиќ уште во далечната 1973 година во неговата култна песна „Македонија" ја опиша нашата татковина како „земја каде сонцето вечно сјае".

повеќе

Одолговлекувањето на истрагата за случајот „Рекет" е тесно поврзана со политичките проценки за тоа до каде може да се оди во тактиката „жртва за квалитет".

повеќе