Примера

Атлетико Мадрид се врати од два гола негатива и го победи Еибар (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид со голем пресврт и погодок во самиот финиш го победи Еибар и го продолжи перфектниот старт на сезоната во Примера.

Натпреварот почна ужасно за Атлетико Мадрид, не поминаа ни 20 минути а Еибар со голови на Карлес и Арбиља веќе водеше со 2-0.

Добра работа беше што предноста на гостите беше рано направена, па имаше доволно време за пресврт.

Во 27. минута по асистенција од Диего Коста, Жоао Феликс постигна гол и го намали резултатот на 2-1.

По седум минути игра Витоло изедначи на 2-2. Имаше доволно време и за трет погодок.

Но третиот погодок дојде дури во 90. минута, нововлезениот Томас Парти погоди за победа на Атлетико Мадрид од 3-2.

По три одиграни кола Атлетико Мадрид е единствениот тим со максимален учинок.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.