Примера

Атлетико Мадрид помина уште една пречка, победа над Уеска (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид со 2-0 ја совлада Уеска и останува на лидерската позиција во Примера на шест кола до крајот. 

Атлетико Мадрид во моментов нема право на кикс, трофејот во Шпанија зависи само од нив.
 
Денеска со голови на Кореа во првото и Караско во второто полувреме ја совладаа Уеска со 2-0.
 
До крајот имаат уште шест натпревари, а меѓу нив е и гостување кај Барселона на Камп Ноу.

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе