Примера

Атлетико Мадрид одигра реми против Хетафе и ги израдува Реал Мадрид и Барселона (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид 20 минути играше со фудбалер повеќе но не успеа да дојде до победа на гостувањето кај Хетафе, мечот заврши 0-0. 

Атлетико Мадрид загуби уште два бода откако не успеа да дојде до победа кај Хетафе.
 
Домаќините останаа со фудбалер помалку откако во 70. минута Ниом заработи црвен картон.
 
До крајот момците на Симеоне вршеа притисок, ја погодија и стативата, но не и мрежата од голот на Хетафе.
 
На овој резултат се израдуваа Реал Мадрид и Барселона на кои им се неопходни киксови од Атлетико Мадрид за да го стигнат.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе