Премиерлига

Атлетико Мадрид го продолжи победничкиот марш, падна и Севиља (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид забележа уште една значајна победа во Примера, овој пат ја совлада Севиља со 2-0 и дополнително се зацврсти на врвот. 

Тимот на Диего Симеоне постигна по еден гол во првото и еден во второто, што беше доволно за трите бода против Севиља.
 
Кореа во 17. минута и Саул Нигез на 15 минути пред крајот на мечот беа стрелците на головите за Атлетико Мадрид.
 
Тие имаат четири бода повеќе од Атлетико Мадрид и седум од Барселона, но имаат и два меча помалку и од двата шпански гиганти.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе