Клубот потврди

Атлетико Мадрид го откупи Гризман и потпиша четиригодишен договор со Французинот

Атлетико Мадрид денеска го промовираше четиригодишниот договор на Антоан Гризман откако се договори со Барселона за целосен откуп на фудбалерот. 

Атлетико Мадрид и Барселона постигнаа договор за перманентен трансфер на Гризман, според кој Каталонците ќе добијат 20 милиони евра и 4 милиони евра во бонуси.
 
Гризман денеска стави потпис на договор со Атлетико Мадрид до 30 јуни 2026 година.
 

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе