Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид го комплетираше ангажманот на Луис Суарез

Атлетико Мадрид го потврди трансферот на Луис Суарез кој пристигнува од Барселона, тој стави потпис на двегодишен договор со клубот од главниот град на Шпанија. 

Луис Суарез од денеска и официјално е член на Атлетико Мадрид, завршени се сите формалности.
 
„Атлетико Мадрид постигна договор со Луис Суарез, напаѓачот стана играч на црвено-белите. Уругваецот ги помина медицинските тестови и стави потпис на двегодишен договор со клубот“, стои во соопштението на Атлетико Мадрид.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе