Примера

Атлетик Билбао може да жали што не го изненади Реал Мадрид, нов триумф на кралевите (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 3-1 го совлада Атлетик Билбао кој во најголем дел од натпреварот играше со играч помалку поради два брзи жолти картони на Гарсија. 

Уште во 13. минута Атлетик Билбао остана со фудбалер помалку, тогаш Гарсија го заработи вториот жолт картон.
 
Но на Реал Мадрид не му беше лесно ниту со фудбалер повеќе, го отворија резултатот дури во судиското продолжение од првото полувреме со гол на Тони Крос.
 
По седум минути игра во вториот дел Атлетик Билбао го изедначи резултатот со погодок на Капа.
 
Реал Мадрид пак се мачеше да дојде во водство, конечно Бензема во 74. минута погоди за 2-1.
 
Во судиското продолжение Атлетик Билбао пропушти шанса да изедначи на 2-2, но Куртоа одбрани а веднаш потоа следуваше казна и нов гол на Бензема за конечна победа од 3-1.

Можеби ни треба регистар на погрешни перцепции на граѓаните за криминалот и корупцијата во државата.

повеќе

Младите бараат подобар живот надвор од државата, бидејќи доаѓаат до заклучок дека приватните компании и странските организации им пружаат поголема поддршка и повеќе ги вреднуваат отколку сопствената држава.

повеќе

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе