Италијанскиот тим испиша историја

Аталанта во осминафиналето се пласираше на начин на кој досега никој не успеал да го направи тоа во ЛШ

Аталанта направи сензација со пласманот во осминафиналето, не толку поради квалитетот кој го има туку поради лошиот старт на натпреварувањето.

Аталанта стана првиот тим во историјата на Лигата на шампионите кој успеал да се пласира во осминафиналето а ги загубил првите три меча во групната фаза.

Почна со дебакл од Динамо Загреб, па следуваа порази од Шахтар и Манчестер Сити. Но потоа со едно реми и две победи успеа да дојде до второто место и да направи огромен успех.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе