Серија А

Аталанта не престанува да импресионира, му даде четири гола на Лацио во Рим (ВИДЕО)

Аталанта имаше импресивна партија во дербито против Лацио, победи со 4-1 на Олимпико против еден од конкурентите за висок пласман во Серија А. 

Тимот на Гасперини уште еднаш ја импресионираше фудбалската сцена откако му даде четири гола на Лацио и тоа на негов терен.
 
Госенс ја отвори серијата погодоци уште во десетата минута, а до крајот на првото полувреме богодија и Хатебур и Гомез за убедливо водство од 3-0.
 
По 12 минути игра во второто полувреме Каиседо донесе надеж за Лацио, но само четири минути подоцна Гомез со својот втор гол на мечот ги постави конечните 4-1.

Државата Бугарија ги исцрта своите позиции, а државата Македонија не. Сега сме во финалната фаза – за овие прашања да зборуваат партиските водачи – Заев, Мицкоски, а поретко нивните статисти – пратениците и претседателот на Републиката.

повеќе

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе