Серија А

Аталанта може и без Папу Гомез, совршено второ полувреме за победа над Рома (ВИДЕО)

Аталанта со пресврт во второто полувреме ја победи Рома со убедливи 4-1 и покажа дека може да го игра својот прекрасен фудбал и без капитенот Папу Гомез. 

Аталанта одигра импресивно второто полувреме на дербито против Рома, Папу Гомез не беше дел од овој меч, а се чини дека веќе нема ни да биде од ниту еден друг натпревар на тимот од Бергамо.
 
Рома почна фантастично, по само три минути игра Џеко постигна гол за водство од 1-0.
 
Тој резултат беше актуелен се до 59. минута кога Запата изедначи на 1-1.
 
Во 70. минута Госенс погоди за пресврт и предност на домаќините од 2-1, а две минути подоцна, веднаш од како влезе во игра, Муриел зголеми на 3-1.
 
Конечните 4-1 ги постави Јосип Иличиќ на пет минути до крајот на натпреварот.

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе