ФА Куп

Астон Вила откажа тренинг поради ковид-19, неизвесен е нивниот дуел со Ливерпул во ФА Купот

Поради поголем број на позитивни случаи на ковид-19 во првиот тим и стручниот штаб, Астон Вила не го одржа денешниот тренинг. 

Астон Вила потврди дека имаат повеќе случаи на позитивни на ковид-19 од последните тестирања, тие се во контакт со ФА и Премиерлигата по што ќе се знае дали нивните следни мечеви ќе се играат.
 
Астон Вила утре треба да го пречека Ливерпул во ФА Купот, а правилата за ова натпреварување велат дека мечевите нема да бидат одложени ако тимот има најмалку 14 фудбалери подготвени за игра вклучувајќи и играчи од младинскиот тим. Тоа е со цел да се избегне одложување на мечеви што би влијаело и врз распоредот на другите натпреварувања.
 
Астон Вила утре треба да игра со Ливерпул во ФА Купот, па на 13. јануари го пречекува Тотнем во Премиерлигата, а три дена подоцна игра со Евертон.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе