Поради слабите резултати оваа сезона

Астон Вила му даде отказ на Стивен Џерард

Синоќешниот убедлив пораз од Фулам од 3-0 беше последен натпревар за Стивен Џерард како тренер на Астон Вила, клубот од Бирмингем му врачи отказ.

По 11 месеци на кормилото на тимот на Астон Вила, Стивен Џерард доби отказ.
 
Астон Вила има само две победи од 11 натпревари во Премиерлигата оваа сезона. Работата на Џерард висеше на конец, а вчерашниот пораз од Фулам ја прели чашата кај раководството кое му даде отказ.
 
„Астон Вила може да потврди дека главниот тренер Стивен Џерард го напушта клубот веднаш. Сакаме да му заблагодариме на Стивен за неговата работа и посветеност и да му посакаме се најдобро во иднина“, стои во соопштението на Астон Вила.
 

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе