Официјално

Астон Вила го потврди купувањето на Кутињо, Барселона ги соопшти бројките

Астон Вила го комплетираше ангажманот на Филипе Кутињо од Барселона, Бразилецот заврши со каталонскиот клуб, стави потпис на договор до јуни 2026 година со клубот од Бирмингем. 

Астон Вила успеа во намерата да го обезбеди потписот на Филипе Кутињо за наредните четири години, тој повеќе не е фудбалер на Барселона.
 
„Астон Вила со задоволство може да соопшти дека потпиша перманентен договор со Филипе Кутињо од Барселона. Бразилскиот плејмејкер потпиша договор до 2026“, стои во соопштението на клубот.
 
Астон Вила не ги соопшти бројките, но тоа го направи Барселона.
 
Каталонскиот клуб соопшти дека за трансферот на Кутињо ќе добие 20 милиони евра и половина од сумата за која Астон Вила би го продала Бразилецот во иднина.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе