По поразот од Манчестер Сити од 6-0

Аспиликуета: Една од моите најлоши ноќи во кариерата

Цезар Аспиликуета им се извини на фановите за убедливиот пораз од Манчестер Сити, вели дека тоа било една од најлошите ноќи во неговата фудбалска кариера.

Челси доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Манчестер Сити каде што загуби со неверојатни 6-0. Разочарувањето кај навивачите е големо.
 
„Тешко е да најдам зборови со кои можам да го опишам чувството по мечот. Ова е една од моите најлоши ноќи во кариерата. Многу фрустрирачки, многу разочарувачки. Кога ќе изгубите со 6-0 треба да прифатите дека не одиграле тие добро туку вие сте направиле грешки кои не смеат да се случат на големи натпревари“, вели Аспиликуета.
 
„На Стемфорд Бриџ победивме против нив бидејќи како тим одигравме многу добар натпревар. Овој пат тоа не беше случај“.
 
„Единствена работа која можам да им ја кажам на фановите е дека жалам, бидејќи ова е неприфатливо, жал ми е за сите нив“.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе