Ла Лига

Асистенција на Барди, но Хуанми со хет-трик му донесе победа на Бетис (ВИДЕО)

Леванте доживеа уште еден пораз во Ла Лига, овојпат со 3-1 на гостувањето кај Бетис, Хуанми беше херојот на домаќините откако постигна три гола. 

Леванте добро го почна мечот, поведе уште во седмата минута кога по асистенција од Барди, Мустафи постигна гол за водство од 1-0.
 
Предноста на Леванте траеше се до 54. минута кога Хуанми постигна гол за израмнување на 1-1.
 
Тој погоди и во 63. и 78. минута за негов хет-трик и победа на Бетис од 3-1.
 
Леванте е последен на табелата и се уште нема ниту една победа.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе