Ла Лига

Асистенција на Барди, но Хуанми со хет-трик му донесе победа на Бетис (ВИДЕО)

Леванте доживеа уште еден пораз во Ла Лига, овојпат со 3-1 на гостувањето кај Бетис, Хуанми беше херојот на домаќините откако постигна три гола. 

Леванте добро го почна мечот, поведе уште во седмата минута кога по асистенција од Барди, Мустафи постигна гол за водство од 1-0.
 
Предноста на Леванте траеше се до 54. минута кога Хуанми постигна гол за израмнување на 1-1.
 
Тој погоди и во 63. и 78. минута за негов хет-трик и победа на Бетис од 3-1.
 
Леванте е последен на табелата и се уште нема ниту една победа.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе