Ла Лига

Асистенција на Барди, но Хуанми со хет-трик му донесе победа на Бетис (ВИДЕО)

Леванте доживеа уште еден пораз во Ла Лига, овојпат со 3-1 на гостувањето кај Бетис, Хуанми беше херојот на домаќините откако постигна три гола. 

Леванте добро го почна мечот, поведе уште во седмата минута кога по асистенција од Барди, Мустафи постигна гол за водство од 1-0.
 
Предноста на Леванте траеше се до 54. минута кога Хуанми постигна гол за израмнување на 1-1.
 
Тој погоди и во 63. и 78. минута за негов хет-трик и победа на Бетис од 3-1.
 
Леванте е последен на табелата и се уште нема ниту една победа.

Ние Македонците од село Гореме, општина Струмјани, го поздравуваме народот покрај Вардар (барем реката сѐ уште е таму) и се „восхитуваме" на дејствувањата на мудрите мажи на државата.

 

повеќе

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе