По серијата лоши резултати

Ашдод му врачи отказ на Благоја Милевски

Поранешниот селектор на младата македонска репрезентација, Благоја Милевски доби отказ од израелскиот клуб Ашдод поради слабите резултати. 

По поразот од Бнеи Сакнин од 4-3, раководството на Ашдод реши да се раздели со Благоја Милевски, тоа беше трет пораз во низа.
 
Милевски имаше солиден почеток со Ашдод, освои седум бода на четири меча, но потоа влезе во криза и серија негативни резултати по кои клубот се одлучи да ја прекине соработката со македонскиот тренер.
 
Благоја Милевски во Ашдод помина и дел од играчката кариера каде настапуваше од 2001 до 2004 година.

Миграција со достоинство (#WithDignity) е темата на Меѓународниот ден на мигрантите 2018 година, кој го одбележуваме во вторник (18 декември).

повеќе

Без оглед на фактот што од постоењето на уметноста постои и теорија и приказна за тоа, уметничкиот процес останува крајно неразбирлив.

повеќе

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе