БИЗАРНА ПРИЧИНА

Асенсио го пропушта првиот натпревар на Реал во ЛШ поради повреда... заработена на депилација!

Марко Асенсио ќе мора да го прескокне дуелот со АПОЕЛ во Лигата на шампионите поради бизарна причина, младата ѕвезда на Реал Мадрид заработил повреда на депилација

Зинедин Зидан на вчерашната прес конференција откри дека младиот Марко Асенсио ќе го пропушти дуелот со АПОЕЛ на Баернабеу.

Французинот на располагање има голем број на ѕвезди, па отсуството на Шпанецот немаше да биде толку голема вест доколку не се работеше за бизарна причина поради која тој не е во комбинација.

Официјалното образложение на Реал Мадрид е дека Марко Асенсио има инфекција на ногата, таа му предизвикува непријатност кога трча, па нема да ризикуваат.

Но медиумите од Шпанија пишуваат дека ова не е целата приказна, односно „Кралевите“ не кажуваат како настанала инфекцијата.

Извештаите велат дека Марко Асенсио пред неколку дена се депилирал и зарабатил инфекција при отстранвуање на влакната на нозете.

Еден проблем кај Трамп е тоа што му е опсесија да изгледа „силен".

повеќе

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе