Во исчекување на официјално соопштение

АС вели дека Модриќ останува во Реал, Хрватите од Интер го бараат Лука: Кој недостасува? (ФОТО)

Мадрид АС објави дека Лука Модриќ одлучил да продолжи во Реал Мадрид, но кратко потоа хрватската колонија од Интер го прозва својот сонародник на социјалните мрежи и изнуди негова реакција.

Лука Модриќ денеска требаше да се сретне со Флорентино Перез, средба по која ќе се знае дали тој останува во Реал Мадрид или пак ќе се пресели во Интер.

Се уште нема информации како поминал состанокот, но според пишувањата на АС, Лука Модриќ решил да остане на „Сантијаго Бернабеу“ и да продолжи да го носи дресот на „Кралевите“.

Сепак ваквите информации не ги спречи хрватските репрезентативци од Интер да сугерираат дека нивниот сонародник треба да пристигне на „Џузепе Меаца“.

Иван Перишиш на Инстаграм објави фотографија со Марсело Бросовиќ и новото засилување Шиме Врсаљко, му посака добредојде на десниот бек и праша: „Кој недостасува?“.

На сите им е јасно дека станува збор за Лука Модриќ, а дури и самиот фудбалер на Реал Мадрид реагираше и ја лајкна објавата.

Планот за чист воздух од само 1,5 милиони евра издвоени од буџетот и за граѓаните и за еколошките активисти е несериозен.

повеќе

Во битката за фотелја во ФФМ секогаш решавачка била „техниката" на добивање гласови од делегатите со поткуп, ветувања, партиски и притисоци на локалните моќници... 

повеќе

Како може да се надминат исклучивите и националистички толкувања на минатото: што работат комисиите?

повеќе